اساس فعالیت های فرهنگی، تقویت امید در دانشگاه ها است

به گزارش گروه دانشگاه خبرگزاری دانشجو، عبدالحسین کلانتری در شصت و یکمین اجلاس معاونان فرهنگی دانشگاه‌ها که با شعار تحول فرهنگی دانشگاه، حکمرانی هوشمند؛ در سالن شهدای جهاد علمی این وزارتخانه برگزار شد، خطاب به معاونان فرهنگی و اجتماعی دانشگاه‌ها گفت: نسبت به همه مجموعه‌های فرهنگی دانشجویی دارای شناسنامه و مجوز فعالیت، برخورد مثبت و توام با پذیرش داشته باشید و فعالان فرهنگی را به انجام فعالیت قانونی امیدوار کنید.

وی تاکید کرد: شورا‌های فرهنگی و نظارت دانشگاه‌ها جلسات منظم داشته باشند و درخواست‌های برگزاری برنامه توسط تشکل‌ها به سرعت بررسی و اعلام نظر شود و حتما ایجاد امید و نشاط در محیط دانشگاه اصل قرار بگیرد و خدای ناکرده فضای بسته‌ای نباشد که دانشجو سرخورده شود.

کلانتری افزود: مسئولان دانشگاه وظیفه اعطای مجوز و حمایت از مجموعه‌های فرهنگی دانشجویی را برعهده دارند و میدان داری برنامه‌ها با دانشجویان است؛ اعطای فرصت برگزاری برنامه فرهنگی و اجتماعی به دانشجویان در آنان حس مسئولیت را تقویت می‌کند که بسیار ارزشمند است.

وی افزود: کاربرگ‌هایی در سامانه فرنمای معاونت فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم قرار دارد که علاقه‌مندی و توانمندی فرهنگی و هنری دانشجویان را می‌سنجد و معاونان فرهنگی می‌توانند در آغاز ثبت‌نام دانشجویان از این کاربرگ استفاده کنند تا براساس علاقه دانشجویان برای آنان برنامه‌ریزی فرهنگی انجام بدهند.

معاون وزیر علوم تاکید کرد: ملاک اصلی در تعامل با مجموعه فرهنگی آیین‌نامه‌های قانونی حوزه فرهنگ در دانشگاه است و سلیقه هیچ مسئولی معیار نیست.

این مقام مسئول گفت: معاونان فرهنگی با همکاری کل ارکان دانشگاه دو برنامه فرهنگی مناسب را در قالب “آئین آغاز سال تحصیلی دانشگاه‌ها” و ” آئین دانشجویان نورود در هفته سوم مهر” حدالامکان با حضور خانواده دانشجویان، برگزار کنند و از الگوی معرفی شده و ظرفیت‌های هنری دانشگاه خود در این خصوص استفاده کنند.

معاون فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم با تاکید بر تغییر فضای کنشگری در شورای کنونی نسبت به چند سال گذشته گفت: استفاده از داده‌های فرهنگی قابل قبول که به سرعت قابل گردآوری و تحلیل باشد، ما را به سمت ایجاد سامانه فرنما سوق داد و این سامانه یک دستیار برای معاونان فرهنگی در خدمت به دانشجویان است.

سامانه آموزش الکترونیکی
پرتال موسسه